Ebeveynlere Evde Çocuk Eğitimi İçin Önerilerim Var !

Ebeveynlere Evde Çocuk Eğitimi İçin Önerilerim Var !

Uzun zamandır evde eğitim veren biri olarak, şimdi bir genç ile birlikte, öğrenmeyle ilgili çocuğumla çok fazla şey öğrendim. İşte her bir aileye evde çocuklarına öğretmesi gerekenlerle ilgili yardımcı olacak bazı öneriler.

  1. Ezberlemeyi Azaltın: Nasıl cevap bulacağını bilmek, o şeyi bilmekten çok daha önemlidir. Gerçekler ve önemsiz şeyler parmaklarımızın ucunda, çocuklar internette araştırma yapmayı, dizin kullanmayı ve telefon açıp sormayı öğrenmeli.
  2. Hatalarıyla İlgili Cesaretlendirin: Her ne kadar oğlumun sınıf çalışmalarını iki kez kontrol etmesini önersem de, onun hatalarını yine de önemsemeliyim. Bu öğrenmenin yolu değil mi? Çocuklarınızı yeni şeyler denemeleri ve elinden gelenin en iyisini yapmaları için cesaretlendirin, “mükemmel” için değil.
  3. Onlarla Konuşun: Her yaştan insanla konuşarak anlaşabilme çok önemli bir yaşam kabiliyetidir. Çocuğunuzun garsona sipariş vermesine, kütüphane görevlisinden yardım istemesine ve geleneksel, sağlam şekilde tokalaşmasını geliştirmesine izin verin.
  4. Ev Ödevlerinde Yardım Edin: Ödevleri kontrol etmeniz yeterli değildir. Ara sıra öğrencinizle oturun ve kompozisyonlarını nasıl yazdığını, matematikte nasıl düşünüp tarttığını ya da edebi metinleri nasıl okuduğunu izleyin. Öğrendiklerini ve bunlara nasıl cevap verdiğini görüşün.
  5. Yerel Öğrenmeden Faydalanın: Durgunluğu bir kenara bırakın, yerel mekanları ziyaret etmek, dünyadaki yerlerini anlamaları için onlara daha büyük anlamlar katar. Tarihe her yerde rastlayabilirsiniz. Sizin çocukluğunuzdaki favori yerlerinizi onunla paylaşın ya da birlikte yeni bir yerler keşfedin.
  6. Uzun Vadeli Düşünün: Başarısız bir test veya kötü bir not muhtemelen çocuğunuzun akademik kariyerine engel olamaz. Başarısızlıklarınızı onunla paylaşın. Bakış açınızı koruyun. Hayat boyu öğrenmeyi teşvik etmek, bir yarıyıl genel notlarını yükseltmesinden çok daha önemlidir.
  7. Onu Oynarken İzleyin: Sadece düzenli spor karşılaşmalarında değil, bununla birlikte arkadaşlarıyla takılıyorken de. Kahkaha atıyor ve gülümsüyor mu? Kendisi olarak rahat görünüyor mu? Kendinizi onun içinde düşünün, ancak çocuğunuzun kendisi olmasına izin verin.

Bir önceki yazım olan Başarılı Olmak İçin Nelerden Vazgecerdiniz ? başlıklı yazımıda beğeneceğini umuyorum. Bir bakmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir