Sıkça Sorulan Sorular ?

Koçluk görüşmesi nedir, nasıl olur, nasıl randevu alabilirim?

– Koçluk görüşmesi, öğrencinin hayatında yapmak istediği değişimleri yapmasını sağlamak için vardır. Görüşme sohbet havasında geçer. Koç sorduğu güçlü sorular ile öğrenciyi düşünmeye teşvik eder. Öğrencinin cevaplarını derinlemesine dinler ve gözlemler. Öğrenci ve koç hedefleri öğrencinin istek ve becerileri doğrultusunda birlikte oluştururlar.
– Koçluk görüşmesinde koç öğrenciye herhangi yönlendirmede bulunmaz. Bilgi eksiğinin olduğu yerde bilgi verebilir fakat öğrencinin ne yapıp ne yapmayacağını söylemez. Öğrenciye ders programı hazırlamaz. Sürekli ders çalışıyor mu diye kontrol etmez. Öğrenciyi özgür ve bütün bir birey olarak görür; öğrencinin kendisi için verdiği ve uygulamayı seçtiği kararlara saygı duyar.
– Koçluk görüşmesi yapmak için öncelikle İLETİŞİM bölümünden ulaşabilirsiniz.

Koçluk görüşmelerinin içeriği nedir?

Koçluk görüşmelerinin içeriğini; bizim kullandığımız adıyla “Gündem”i her görüşmede öğrenci kendisi belirler. Öğrenci hangi konu hakkında konuşmak istiyorsa o konuşulur; belli bir program yoktur.
Öğrencinin gündemi; kendisinde en çok değiştirmek istediği, fark etmek istediği, geliştirmek istediği ya da bırakmak istediği şeyler üzerine olabilir.
En yaygın konularımız: Hedef belirleme, sınav kaygısı, başarısızlık korkusu, verimli ders çalışma, aile ve arkadaşlar ile ilişkiler, okul ve çevreye uyum vb.’dir.
Öğrenci Koçluğu’nda ailenin de görüşmelerin bir parçası olması, öğrencinin hayatında değişim ve gelişim sağlamak açısından büyük fayda sağlamaktadır. Bununla birlikte, öğrenci ile yapılan görüşmede konuşulanlar, mahremiyet kuralı gereği, kendisinin izni olmadan aile dahil 3. kişilerle paylaşılmaz.

Herkes Koçluk alabilir mi?

Öğrenci Koçluğu 12 yaşından büyük tüm öğrencilere tavsiye edilir.
Ayrıca:
– Son 6 ay içerisinde bir kayıp ve/ya yas dönemi yaşayanlara koçluk yapılamaz.
– 18 yaşından küçüklere ebeveyn onayı olmadan koçluk yapılamaz.
– Psikolojik tedavi süreci devam eden kişilere psikolog onayı olmadan koçluk yapılamaz.
– Gerekli gördüğü durumlarda Koçlar müşterilerini uzman yardımı almaya teşvik edebilirler. (Psikolog, doktor, öğretmen, danışman vb.)
– Koçlar kendi müşterilerini seçmekte serbesttir. Müşteri ile görüşmeme hakları saklıdır.
Koçluk; özel eğitim, beceri ve deneyim gerektiren; her birey için ayrı ayrı zaman, emek ve düşünce gücü isteyen bir meslektir. Karşılığında da koçluk alan kişiye hayatında somut değişim, gelişim, başarı gibi değerli edinimler sunmaktadır. Bu emeğin de makul bir karşılığı mevcuttur. Görüşme yöntemlerini ve ücretlerini iletişim kısmından  mail yoluyla yada arayıp öğrenebilirsiniz..
Sadece ders çalışma ve YGS-LYS ve TEOG hakkında kafanıza takılan sorulara genel cevaplar ve faydalı yöntemler hakkında yardım isterseniz:
” alevavcıegitim ” sayfası ve ” alevavci.com “‘da paylaştığım gönderileri takip edebilirsiniz.
Ayrıca zaman zaman Whatsapp’ta ya da Kahve Günleri adında ücretsiz buluşmalar düzenliyorum. Beni takip ederek bu etkinliklere dahil olabilirsiniz.
Okulunuzda ücretsiz bir söyleşi gerçekleştirmemi isterseniz, okul yönetiminizden/öğretmenlerinizden benimle iletişime geçmelerini isteyebilirsiniz. (Şimdilik Ankara Merkez ilçelerindeki okullar için geçerlidir.)

Sizinle topluluk/okul olarak görüşmek istiyoruz. Ne yapabiliriz?

Ankara merkez sınırları dahilindeki herhangi okulda söyleşi yapmaktan memnuniyet duyarım. Yeni öğrenciler ile tanışmak, onlara fayda sağlamaktan mutlu oluyorum. Topluluğunuzun/okulunuzun iletişim ve adres bilgileri ile genel olarak görüşmek istediğiniz konu ve tarih hakkında bana e-mail atabilirsiniz. E-maillere her gün mutlaka bakıyorum ve cevaplıyorum.